Aktualności

„Dają nam wiarę”

Data dodania: 2017-10-13 20:42:02

Po meczu trener Chouan Ramon Rotsa podkreślił dużą rolę kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali „Niebieskich”.

– Tak jak w poprzednim meczu wygraliśmy z drużyną, która na boisku zaprezentowała się bardzo dobrze. Wciąż znajdujemy się na ostatnim miejscu i czujemy presję. Czasem ciężko jest w takich warunkach oczekiwać od zawodników czegoś więcej. W dzisiejszym meczu mieliśmy trochę szczęścia, ale ono też jest od czasu do czasu potrzebne. W przerwie powiedziałem chłopakom, że nie możemy oczekiwać jednak od szczęścia, że będzie się do nas zawsze uśmiechało. W drugiej połowie gra się wyrównała. Zawal odciążył Urbańczyka i Walskiego, którzy mogli wyjść wyżej pressingiem. W pierwszej połowie było im bardzo ciężko, bo przeciwnik miał przewagę w tej strefie. Mecz się skończył, jesteśmy szczęśliwi. Patrzymy w przód, musimy się cały czas poprawiać. Czeka nas kolejna ciężka przeprawa. Bardzo fajna była atmosfera na trybunach. Czuć, że kibice są blisko drużyny. Dają nam wiarę w to, że z meczu na mecz możemy być lepsi i wygrywać z każdym przeciwnikiem – podkreślił trener Ruchu.

Jego pierwsze dwa mecze w roli szkoleniowca chorzowian nie były najlepsze, ale teraz przyszła seria 3 zwycięstw z rzędu. Co takiego zmieniło się w zespole? – Mam duże doświadczenie. Trochę utrudnieniem jest dla mnie, że nie mogę bezpośrednio rozmawiać z zawodnikami, potrzebuję do tego tłumacza. Bardzo ważną rzeczą jest psychika każdego zawodnika, każdego człowieka. Kiedy przyszedłem, drużyna była na minusie. Bardzo pracowałem nad tym, żeby zmieniła się sfera mentalna zawodników. Mecz z Siedlcami był dla nas najważniejszy. Po tym spotkaniu zmieniła się nasza psychika, coś w drużynie zaskoczyło. Od pierwszego dnia tutaj staram się przekazać, że musimy walczyć i iść do przodu, a nie czekać na przeciwnika przy murze. Jeszcze dużo trzeba poprawić, ale krok po kroku stajemy się coraz lepsi – podkreślił Chouan Ramon Rotsa.

Z kolei trener gości, Marek Papszun uważa, że Ruch wygrał niezasłużenie. – Gratuluję gospodarzom zwycięstwa, choć uważam, że nie byli drużyną lepszą. Moim zdaniem nie mieliśmy prawa tego meczu przegrać, biorąc pod uwagę jego przebieg i sytuacje. Trzeba strzelać. Straciliśmy bramkę po błędzie w ustawieniu przy stałym fragmencie. Trochę beztroski błąd. Z drugiej strony nieuznana dla nas bramka, muszę to zobaczyć. Ale nie mam pretensji. Mieliśmy dużo więcej okazji, które powinniśmy wykorzystać. Już do przerwy mogliśmy trafić 3 razy. Chcieliśmy bardzo wygrać dla naszego kontuzjowanego zawodnika, Łukasza Duriski, który doznał poważnej kontuzji, będzie niebawem operowany. Myślę, że ten gest też mu pomoże. Liczymy na niego i czekamy. Jeżeli chodzi o przebieg spotkania, myślę że to było dobre widowisko. Gospodarze są drużyną, która prezentuje się lepiej niż wskazuje na to miejsce w tabeli. Może nie był to aż tak trudny mecz, ale mimo tego przegrany. Jestem jednak zadowolony z postawy zawodników, oczekuję maksymalnego wkurzenia i zwycięstwa z Podbeskidziem – zaznaczył trener Rakowa.

 

 

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
45678
 • Sparing: GKS Tychy - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
 • Zgrupowanie w Uniejowie
11
 • Zgrupowanie w Uniejowie
12
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Polonia Warszawa
  Godzina: 17:00
13
 • Zgrupowanie w Uniejowie
14
 • Zgrupowanie w Uniejowie
15
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Pelikan Łowicz
  Godzina: 11:00
16
17
1819202122
 • Sparing: Ruch - Górnik Polkowice
23
24
2526
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni