Aktualności

Takie punkty smakują jeszcze bardziej

Data dodania: 2017-10-13 20:59:54

„Niebieskim” nie można było dzisiaj odmówić determinacji i nieustępliwej walki. Rywal zagrał dobrze, ale obrona stanęła na wysokości zadania i nie dała sobie wbić ani jednej bramki. Taka sytuacja cieszy szczególnie obrońców. Po meczu porozmawialiśmy z Mateuszem Hołownią.

– To już jest fajna seria. Znowu wygrywamy, gramy na zero z tyłu, odrabiamy straty, mamy już 8 punktów. Jesteśmy coraz bliżej innych drużyn w tabeli. Czekamy teraz na kolejny mecz i mam nadzieję kolejne zwycięstwa – podkreślił lewy obrońca Ruchu.

To już drugi mecz z rzędu bez straconej bramki. – Obrona była naszą bolączką. Cieszymy się bardzo, że to się powoli zmienia. Drugi mecz z rzędu bez straconej bramki pokazuje, że to już nie przypadek. Mamy wypracowane pewne mechanizmy, zrozumienie między nami jest coraz większe, łatwiej nam się gra w obronie. Dzisiaj Raków miał swoje okazje, Nikola kilka razy ładnie obronił. Czuję jednak, że jesteśmy silni w defensywie, to cieszy – przyznał.

Dzisiejszy mecz nie był łatwy, kosztował zawodników dużo sił. – Punkty po takiej walce jak dzisiaj smakują jeszcze bardziej. Widać po drużynie, że każdemu bardzo zależy na zwycięstwie. Jeździliśmy na tyłkach, walczyliśmy do ostatniej minuty. Mieliśmy prowadzenie, wycofaliśmy się do obrony i utrzymaliśmy prowadzenie, to dla nas najważniejsze – podkreślił defensor chorzowian, którzy dzisiaj byli głośno wspierani przez kibiców na Cichej. – Gramy dla kibiców, żeby się cieszyli, przychodzili na mecz i nas dopingowali. My potrzebujemy ich pomocy, a oni potrzebują nas. Wzajemnie możemy się uzupełniać – zaznaczył Mateusz Hołownia.

 

 

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni