Aktualności

„Dwa odmienne style”

Data dodania: 2017-10-18 17:42:28

– Miesiąc temu mieliśmy –2 punkty i sytuacja była dużo gorsza niż teraz. Ta drużyna jest na takim poziomie, że możemy osiągnąć nasze cele – mówił po porażce w Niepołomicach trener Chouan Ramon Rotsa.

– Na boisku spotkały się dziś drużyny o odmiennym stylu gry. Jeden zespół, który chce grać w piłkę, utrzymywać się przy niej, wymieniać wiele podań. I druga, która grała zupełnie inaczej, ale szanuję to. Proszę nie odbierać tego negatywnie. Puszcza ma taki styl, w którym dużą rolę odgrywają stałe fragmenty. Uważam, że kluczowym momentem było szybkie wyrównanie przez gospodarzy. Później był rzut karny. Z ławki nie było widać, czy sędzia podjął słuszną decyzję. Zresztą i tak już tego nie zmienimy. Szanuję sędziów, bo wykonują trudną pracę. Gratuluję przeciwnikowi zwycięstwa, a my przygotowujmy się już do kolejnego spotkania, które czeka nas już w niedzielę – mówił szkoleniowiec „Niebieskich”.

Argentyńczyk dokonał dziś kilku zmian w wyjściowym składzie. – Niektórzy zawodnicy rozegrali po 5 pełnych meczów z rzędu i doszedłem do wniosku, że trzeba dać im złapać oddech i trochę odświeżyć zespół. Na kilku pozycjach mogliśmy sobie pozwolić na zmiany. Nie chcę jednak oceniać zawodników indywidualnie. Każdy jest ważny i potrzebny dla tej drużyny – stwierdził Chouan Ramon Rotsa. – Miesiąc temu mieliśmy dwa ujemne punkty i sytuacja była dużo gorsza niż teraz. Ta drużyna jest na takim poziomie, że możemy osiągnąć nasze cele – dodał trener Ruchu.

 

 

Po meczu z uznaniem o „Niebieskich” mówił szkoleniowiec Puszczy, Tomasz Tułacz. – Gratuluję zespołowi. Wygraliśmy dzisiaj konsekwencją. Drużyna pokazała charakter. Zrealizowaliśmy większość zadań taktycznych. Chciałbym podkreślić, że grać z Ruchem w pierwszych kolejkach sezonu, a teraz, to ogromna różnica. „Niebiescy” zagrali dobre zawody, potrafili się utrzymać przy piłce, ale my mieliśmy swój pomysł, wiedzieliśmy jak chcemy zagrać z takim rywalem. Życzę powodzenia Ruchowi w kolejnych spotkaniach – mówił trener Puszczy.

 

Tomasz Ferens


 

 

źródło: własne; foto: Krzysztof Porębski/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni