„Motywuje mnie to jeszcze bardziej”

Data dodania: 2017-10-22 22:55:38

W derbach rozgrywanych na wyjeździe trzeba liczyć się z wrogo nastawioną publicznością. Niektórym zawodnikom to jednak nie przeszkadza, a wręcz pomaga. Jednym z nich jest strzelec pierwszego gola dla „Niebieskich”, Vilim Posinković.

Po zdobytej bramce Chorwat wykonał gest uciszający trybuny na Bukowej. – To są derby. Po prostu słyszałem za dużo wyzwisk z trybun. Rozumiem już polski język na tyle, by wiedzieć kiedy się mnie obraża. Motywuje mnie to jednak jeszcze bardziej. Lubię taką atmosferę, szczególnie, gdy zdobywam bramkę. Nie mam oczywiście tego za złe kibicom, nie obchodzi mnie to co o mnie krzyczą. Zresztą to wszystko schodzi teraz na drugi plan. Ważne było, by po przegranej w Niepołomicach wrócić na odpowiedni tor i spróbować wydostać się z tej niebezpiecznej strefy, w jakiej się znajdujemy – podkreślił Posinković.

Gra „Niebieskich” w pierwszej połowie mogła się momentami bardzo podobać. Czy to było ich najlepsze 45 minut w tym sezonie? –Była bardzo dobra. Nie wiem, czy nasza najlepsza w tym sezonie. Nie mnie to oceniać, to zadanie dla dziennikarzy. Ale rzeczywiście zagraliśmy dobrze, strzeliliśmy dwa gole, mieliśmy okazje, by zdobyć kolejne. Nie udało się, prowadziliśmy 2:0 i wiedzieliśmy, że dobrze by było zdobyć jeszcze jedną bramkę, bo rywale zaatakują od początku drugiej połowy. Niestety GKS zdobył w końcu gola kontaktowego. Nie zdołali jednak wyrównać. Rywale mieli długo piłkę, napierali na nas, zwłaszcza w końcówce, ale my strzeliliśmy dwa piękne gole i koniec końców myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo – ocenił mecz napastnik Ruchu.

Zwycięstwa w derbach są szczególnie ważne dla psychiki zawodników. – To nie jest zwykły mecz. Dla nas to 3 punkty, jak w każdym spotkaniu. Ale dla fanów, ludzi którzy kochają Ruch, to coś znacznie więcej. Oczywiście czujemy dzięki temu więcej pewności siebie. To przyjemne uczucie wygrać z klubem z tego samego regionu. Musimy tylko pamiętać, że dostaliśmy za ten mecz tyle samo punktów, co za każde inne zwycięstwo. Derby to derby, fajnie zagrać w takiej atmosferze, ale poprawa sytuacji w tabeli jest najważniejsza – podkreślił Vilim Posinković.

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus