Aktualności

Stać nas na lepszą grę

Data dodania: 2017-11-18 00:06:22

– Wierzę, że drużyna do środy dojdzie do siebie. Wierzę w tych chłopaków – mówił po porażce ze Stalą trener Chouan Ramon Rotsa.

 

– Pierwsze 40 minut meczu były najgorsze odkąd jestem tutaj trenerem. Mieliśmy problemy kadrowe. Każdy zawodnik, który wypada z gry, jest poważnym osłabieniem dla zespołu. Brak Markovicia i Trojaka trochę zachwiał równowagę naszej linii defensywnej. Obrona grała dziś w eksperymentalnym zestawieniu. Mieliśmy dziś również problem z Zawalem, ze względów zdrowotnych. Nie pomogła nam też kontuzja Marcina Kowalczyka, ona rozbiła naszą obronę. W przerwie powiedziałem zawodnikom, aby każdy podszedł do meczu indywidualnie, egoistycznie. Na pewno obraz gry w drugiej części był lepszy niż w pierwszej. Zawodowa piłka jest twarda. Ostatnio mówiłem, że jeśli się wygrywa, to wszystko jest pięknie, a jak się przegrywa to jest smutek. Najważniejsze w tym sporcie jest to, że kolejnym spotkaniu będzie szansa poprawić to, co w danym dniu nie wyszło – mówi szkoleniowiec „Niebieskich”. – Ten mecz jest już za nami. Musimy myśleć o kolejnym. W tym roku rozegramy jeszcze dwa spotkania. Wierzę, że drużyna do środy dojdzie do siebie. Wierzę w tych chłopaków. Do naszej dyspozycji będą już Marković i Trojak. Stać nas na o wiele lepszą grę – podkreślił Chouan Ramon Rotsa.

W środę chorzowianie zmierzą się przy Cichej z Wigrami Suwałki. Szkoleniowiec Ruchu apeluje do fanów o wsparcie. – Mam prośbę do kibiców, aby byli z nami do końca, bo jestem pewny, że drużyna będzie dobrze grała i wygrywała. Liczę na wsparcie fanów w meczu z Wigrami – zakończył Argentyńczyk.


Zadowolony z postawy swoich piłkarzy był trener Stali. Zbigniew Smółka podkreślił również, że ważnym momentem meczu była kontuzja Marcina Kowalczyka. – Dla widzów był to zapewne fajny mecz. Doping z obu stron. Szczególnie po golu ten stadion się gotuje. Chciałbym podziękować mojemu sztabowi. Wykonali wiele ciężkiej pracy w trakcie tej dwutygodniowej przerwy. Przygotowaliśmy się optymalnie do tego meczu. Dziękuję moim piłkarzom. Na pewno zejście Kowalczyka było istotne. Mieliśmy kilka okazji, mogliśmy ten mecz zakończyć już pierwszej połowie. Natomiast było nerwowo, było gorąco, po bramce wyrównującej. Było ciężko, ale to przetrzymaliśmy i wyprowadzaliśmy groźne ataki. Uważam, że przeprowadziliśmy dobre zmiany. Piłkarze, którzy dostali szanse – ci co grali od początku i ci, którzy weszli zrealizowali swoje zadania. Przekonaliśmy się o tym, co mówiłem przed meczem, że zdobyć tutaj punkty jest bardzo ciężko – podkreślił Zbigniew Smółka.

 

Tomasz Ferens

 

 

 

źródło: własne; foto: Krzysztof Porębski/PressFocus
Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
 • 3. kolejka II ligi: Ruch - Skra Częstochowa
  Godzina: 18:00
4
5
678910
 • 4. kolejka II ligi: Górnik Łęczna - Ruch
  Godzina: 20:00
 • CLJ U'18: Ruch - Korona Kielce
  Godzina: 14:00
11
12
13141516
 • 5. kolejka II ligi: Ruch - GKS Bełchatów
  Godzina: 19:20
17
 • CLJ U'18: GKS Bełchatów - Ruch
  Godzina: 14:00
 • CLJ U'17: Ruch - Stilon Gorzów Wielkopolski
  Godzina: 12:00
18
19
2021
 • 6. kolejka II ligi: Olimpia Grudziądz - Ruch
  Godzina: 18:00
 • Urodziny Mateusza Bogusza
22
2324
 • CLJ U'18: Legia Warszawa - Ruch
  Godzina: 12:00
 • CLJ U'17: Odra Opole - Ruch
  Godzina: 13:00
25
 • 7. kolejka II ligi: Ruch - Olimpia Elbląg
  Godzina: 18:00
26
2728
 • CLJ U'18: Górnik Zabrze - Ruch
  Godzina: 11:00
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni