Aktualności

Rzeczowe rozmowy

Data dodania: 2017-11-24 15:21:28

W minioną środę w siedzibie PZPN odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych, na które zaproszeni zostali przedstawiciele Ruchu. Spotkanie poświęcone było omówieniu postępowania restrukturyzacyjnego Spółki i jego wpływu na przebieg procesu licencyjnego.

Ze strony Ruchu w spotkaniu uczestniczyli prezes Janusz Paterman, wiceprezes Jan Chrapek oraz adwokat Paweł Larisch. W rozmowach uczestniczył także Bartosz Klepacz, nadzorca sądowy, nadzorujący prawidłowy przebieg procesu restrukturyzacji.

W trakcie spotkania przedstawiciele Spółki i nadzorca sądowy zaprezentowali członkom Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN założenia i stopień zaawansowania procesu restrukturyzacji zadłużenia. Członków Komisji najbardziej interesowały te zagadnienia, które mają lub mogą mieć związek z procesem przyznawania klubowi licencji. Nadzorca sądowy zwracał uwagę na wiążące Spółkę przepisy prawa powszechnego, które sprawiają, że zapłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań, także tych związanych z procesem przyznawania przez PZPN licencji, nie jest sprawą łatwą i nie zależy od dobrej woli Zarządu Spółki.

Spotkanie było rzeczowe i przebiegało w bardzo dobrej atmosferze. Przewodniczący i członkowie Komisji  wykazywali się fachowością i duża znajomością przepisów prawa, a jednocześnie nacechowane byli życzliwością. Obie strony były nastawione na poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą jak najszybciej zaspokoić roszczenia wierzycieli, a z drugiej będą zgodne z prawem. W toku rozmów przyjęto, że na obecnym etapie procesu restrukturyzacji zadłużenia kluczowym momentem jest zgromadzenie wierzycieli Spółki, które odbędzie się 30 listopada w Sądzie Rejonowym Katowice-Wschód.

Kolejne rozmowy Ruchu z Komisją ds. Licencji Klubowych zostały zapowiedziane na połowę grudnia. Do tego czasu Ruch zobowiązał się dostarczyć członkom Komisji dodatkową dokumentację. Szczegółowa tematyka grudniowych rozmów jest też uzależniona od rezultatów oczekiwanego zgromadzenia wierzycieli.

 

 

 

 

 

 

źródło: własne
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
 • Początek zgrupowania w Ayia Napa
2
3
 • Sparing: Ruch - Spartak II Moskwa
  Godzina: 14:30
 • Urodziny Marcina Molka
4
567
 • Sparing: Ruch - Young Boys Berno U'21
  Godzina: 14:00
8
91011
12
 • Sparing: Ruch - Gandzasar Kapan
13
14
 • Sparing: Ruch - FK Homel
15
161718
19202122232425
 • Urodziny Adriana Liberackiego
26
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni