Aktualności

„Niebiescy” gościli w Mikołowie

Data dodania: 2017-11-29 21:58:54

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie fani Ruchu już po raz ósmy spotkali się z piłkarzami „Niebieskich”. W tym roku z zaproszenia skorzystali także trenerzy naszej drużyny. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie małego Szymka.

Tak jak w poprzednich latach, kibice z Fan Clubu z Mikołowa stanęli na wysokości zadania przy organizacji imprezy. Już od godziny 16:30 na najmłodszych sympatyków Ruchu czekały liczne gry i zabawy z nagrodami. Dzieciaki mogły m.in. zagrać w piłkarzyki, rzutki, zmierzyć w konkurencji podbijania piłki, czy wykazać się zdolnościami artystycznymi. Przeprowadzono również tradycyjny konkurs wiedzy o czternastokrotnym Mistrzu Polski oraz loterię fantową. Nad wszystkim czuwali nie tylko organizatorzy z FC Mikołów, ale także Niebieski Adler i prowadzący imprezę spiker Ruchu, Kuba Kurzela.

W kulminacyjnym punkcie programu, przy dobrze wszystkim znanym utworze Bułka „Zagrejcie jak kiedyś” oraz gorącym dopingu, na scenie pojawili się piłkarze – Libor Hrdlicka, Miłosz Trojak, Michał Walski i pochodzący z Mikołowa Patryk Sikora – oraz trenerzy Ruchu – Chouan Ramon Rotsa i Krzysztof Warzycha. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu przedstawiającego działalność Fan Clubu z Mikołowa. Później przyszła pora na długie rozmowy. Zawodnicy i trenerzy zostali szczegółowo przepytani zarówno przez prowadzącego imprezę, jak i przez zgromadzoną widownią. Poruszono wiele kwestii, także tych trudnych, zwłaszcza dotyczących aktualnej sytuacji sportowej „Niebieskich”. – Kiedy pojawiłem się w Chorzowie wiedziałem, w jakiej sytuacji jest drużyna. Wierzę, że na koniec sezonu kibice, my - trenerzy, piłkarze i wszyscy, którzy kochają Ruch, będą zadowoleni. Oczekujemy od Was, byście wspierali zespół do ostatniego meczu, to jest nam potrzebne – podkreślał Chouan Ramon Rotsa.

Szkoleniowca „Niebieskich” zapytano m.in. o jego zamiłowanie do muzyki, przypominając słynny już występ w jednym z greckich programów telewizyjnych.

– To było w 1996 r. Ta pani, która ze mną śpiewała to Anna Vissi, bardzo znana grecka piosenkarka. Prowadziła program w telewizji, do którego zostałem zaproszony. Wydaje mi się, że dobrze wypadłem – śmiał się Argentyńczyk.

Rozmowy z trenerami i piłkarzami przeplatane były licytacjami gadżetów, z których zysk trafi na leczenie małego Szymka, syna jednego z kibiców „Niebieskich”. Pod młotek trafiły między innymi koszulki naszych trenerów, piłka z podpisami drużyny, koszulka Ruchu Arka Piecha, koszulka meczowa Schalke 04, wiele szalików i klubowych t-shirtów, a także herb Ruchu wykonany ze stali nierdzewnej, a nawet kolacja z wybranym piłkarzem! W licytacjach uczestniczyli nie tylko kibice, ale także piłkarze, trenerzy i Kuba Kurzela, a mały Szymek otrzymał od Chouana Ramona Rotsy koszulkę meczową Ruchu.

Imprezę zwieńczył przygotowany przez gospodarzy efektowny pokaz pirotechniczny na mikołowskim rynku, a później „Niebiescy” długo rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Kibicom z Mikołowa dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy kolejnej udanej imprezy. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Wrzesień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 8. kolejka II ligi: Rozwój Katowice - Ruch
  Godzina: 18:00
 • CLJ U'17: Ruch - Śląsk Wrocław
  Godzina: 13:00
1
 • CLJ U'18: Ruch - Arka Gdynia
  Godzina: 12:00
2
34567
8
9
10
 • 9. kolejka II ligi: Ruch - Znicz Pruszków
  Godzina: 19:20
11
121314
 • Urodziny Kamila Lecha
 • 10. kolejka II ligi: Stal Stalowa Wola - Ruch
  Godzina: 16:00
 • CLJ U'17: Chrobry Głogów - Ruch
  Godzina: 12:00
15
 • CLJ U'18: Ruch - Zagłębie Lubin
  Godzina: 12:00
16
17181920
 • 11. kolejka II ligi: Ruch - Gryf Wejherowo
  Godzina: 19:20
21
 • CLJ U'18: Jagiellonia Białystok - Ruch
  Godzina: 11:00
 • CLJ U'17: Ruch - Górnik Zabrze
  Godzina: 12:00
22
23
24
 • Urodziny Bartłomieja Wdowika
 • 1/32 finału Pucharu Polski: Ruch - Odra Opole
  Godzina: 19:20
25
26272829
 • 12. kolejka II ligi: ROW Rybnik - Ruch
  Godzina: 16:00
 • CLJ U'18: Ruch - Elana Toruń
  Godzina: 12:00
 • CLJ U'17: Stadion Śląski - Ruch
  Godzina: 13:00
30
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni