Aktualności

„Niebiescy” gościli w Mikołowie

Data dodania: 2017-11-29 21:58:54

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie fani Ruchu już po raz ósmy spotkali się z piłkarzami „Niebieskich”. W tym roku z zaproszenia skorzystali także trenerzy naszej drużyny. Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie małego Szymka.

Tak jak w poprzednich latach, kibice z Fan Clubu z Mikołowa stanęli na wysokości zadania przy organizacji imprezy. Już od godziny 16:30 na najmłodszych sympatyków Ruchu czekały liczne gry i zabawy z nagrodami. Dzieciaki mogły m.in. zagrać w piłkarzyki, rzutki, zmierzyć w konkurencji podbijania piłki, czy wykazać się zdolnościami artystycznymi. Przeprowadzono również tradycyjny konkurs wiedzy o czternastokrotnym Mistrzu Polski oraz loterię fantową. Nad wszystkim czuwali nie tylko organizatorzy z FC Mikołów, ale także Niebieski Adler i prowadzący imprezę spiker Ruchu, Kuba Kurzela.

W kulminacyjnym punkcie programu, przy dobrze wszystkim znanym utworze Bułka „Zagrejcie jak kiedyś” oraz gorącym dopingu, na scenie pojawili się piłkarze – Libor Hrdlicka, Miłosz Trojak, Michał Walski i pochodzący z Mikołowa Patryk Sikora – oraz trenerzy Ruchu – Chouan Ramon Rotsa i Krzysztof Warzycha. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmu przedstawiającego działalność Fan Clubu z Mikołowa. Później przyszła pora na długie rozmowy. Zawodnicy i trenerzy zostali szczegółowo przepytani zarówno przez prowadzącego imprezę, jak i przez zgromadzoną widownią. Poruszono wiele kwestii, także tych trudnych, zwłaszcza dotyczących aktualnej sytuacji sportowej „Niebieskich”. – Kiedy pojawiłem się w Chorzowie wiedziałem, w jakiej sytuacji jest drużyna. Wierzę, że na koniec sezonu kibice, my - trenerzy, piłkarze i wszyscy, którzy kochają Ruch, będą zadowoleni. Oczekujemy od Was, byście wspierali zespół do ostatniego meczu, to jest nam potrzebne – podkreślał Chouan Ramon Rotsa.

Szkoleniowca „Niebieskich” zapytano m.in. o jego zamiłowanie do muzyki, przypominając słynny już występ w jednym z greckich programów telewizyjnych.

– To było w 1996 r. Ta pani, która ze mną śpiewała to Anna Vissi, bardzo znana grecka piosenkarka. Prowadziła program w telewizji, do którego zostałem zaproszony. Wydaje mi się, że dobrze wypadłem – śmiał się Argentyńczyk.

Rozmowy z trenerami i piłkarzami przeplatane były licytacjami gadżetów, z których zysk trafi na leczenie małego Szymka, syna jednego z kibiców „Niebieskich”. Pod młotek trafiły między innymi koszulki naszych trenerów, piłka z podpisami drużyny, koszulka Ruchu Arka Piecha, koszulka meczowa Schalke 04, wiele szalików i klubowych t-shirtów, a także herb Ruchu wykonany ze stali nierdzewnej, a nawet kolacja z wybranym piłkarzem! W licytacjach uczestniczyli nie tylko kibice, ale także piłkarze, trenerzy i Kuba Kurzela, a mały Szymek otrzymał od Chouana Ramona Rotsy koszulkę meczową Ruchu.

Imprezę zwieńczył przygotowany przez gospodarzy efektowny pokaz pirotechniczny na mikołowskim rynku, a później „Niebiescy” długo rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Kibicom z Mikołowa dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy kolejnej udanej imprezy. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni