Aktualności

Gra i ojcostwo są równie stresujące

Data dodania: 2017-11-30 12:21:22

Jednym z uczestników wczorajszego spotkania z kibicami z Mikołowa był Libor Hrdlicka. Bramkarz „Niebieskich” odpowiedział na kilka pytań.

Gdy prowadzący imprezę Kuba Kurzela przypomniał, że Libor jest świeżo upieczonym tatą, w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie zabrzmiały gorące brawa. – Bramkarzem jestem od ponad 10 lat, a tatą tylko 3 tygodnie – śmiał się Hrdlicka. – Początki są ciężkie, tak jak w piłce. Futbol na początku był zabawą, córeczki nie mogę w ten sposób traktować, to poważna sprawa. Gra i ojcostwo są równie stresujące – mówił tata małej Ninki.

Bramkarza Ruchu zapytano również o ocenę atmosfery panującej na polskich stadionach w porównaniu do innych miejsc, w których grał w piłkę. – Grałem na Słowacji, Ukrainie i w Gruzji, ale w Polsce kibice są niesamowici. Bardzo dużo ludzi chodzi na mecze lub ogląda je w telewizji. W mojej ojczyźnie jest dużo gorzej. Jako piłkarz dużo lepiej czuję się w Polsce – podkreślił Hrdlicka, którego zapytano również o spotkania w barwach Ruchu, które wywoływały u niego największą adrenalinę. – Na pewno były to mecze w Ekstraklasie, gdy graliśmy z czołowymi zespołami, jak z Legią w Warszawie, czy u siebie z Lechem czy Lechią. Trema była, ale to często pomaga zawodnikowi, zwiększa koncentrację na boisku – wyjaśniał Libor.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni