Aktualności

„Wiosną zobaczycie całkiem inny zespół”

Data dodania: 2017-12-01 09:14:29

Podczas spotkania z kibicami w Mikołowie nie mogło zabraknąć pytań o aktualną sytuację sportową drużyny z Cichej. Trener Chouan Ramon Rotsa długo mówił zaniepokojonym fanom o przyczynach takiego stanu rzeczy oraz o założeniach na okres przygotowawczy i rundę wiosenną.

– Jestem w Chorzowie już 2,5 miesiąca, ale chciałbym tu zostać dłużej. Kiedy pojawiłem się przy Cichej wiedziałem, w jakiej sytuacji jest drużyna. Wierzę, że na koniec sezonu kibice, my – trenerzy, piłkarze i wszyscy, którzy kochają Ruch, będą zadowoleni. Oczekujemy od Was, byście wspierali zespół do ostatniego meczu, to jest nam potrzebne. Ze swojej strony zrobię wszystko, by drużyna jak najszybciej opuściła strefę spadkową – podkreślał argentyński szkoleniowiec Ruchu. – Musimy patrzeć na wszystko realnie. Drużyna jest w budowie. Najważniejsze, by ten zespół ustabilizować i w tym sezonie powalczyć o jak najwyższe miejsce, a w przyszłym roku wzmocnić się i postarać się o powrót do Ekstraklasy – dodał Krzysztof Warzycha.

Taka odpowiedź zrodziła kolejne pytanie, dotyczące właśnie zimowych wzmocnień. – Najpierw trzeba się dobrze rozejrzeć na naszym, polskim rynku. Jeżeli będą jakieś ruchy transferowe to pozyskamy tylko takich zawodników, którzy rzeczywiście będą mogli nam pomóc w walce o utrzymanie – zaznaczył trener Rotsa.

„Niebiescy” wywalczyli jesienią 20 punktów. Zdaniem szkoleniowca taki dorobek nie jest zły biorąc pod uwagę wszystkie problemy, z jakimi borykał się zespół i klub w ostatnim półroczu. – Pamiętajcie, jak wyglądał początek sezonu. Drużyna rozpoczęła przygotowania do rozgrywek z bardzo dużymi trudnościami. Czasu było bardzo mało, niecały miesiąc. Trudno, by w tak krótkim czasie sztab szkoleniowy przygotował drużynę na całą rundę. Pamiętajcie też, w jakim składzie rozpoczynaliśmy przygotowania, ilu zawodników od nas odeszło. Do tego ten młody zespół musiał zaczynać z bagażem pięciu ujemnych punktów. Biorąc pod uwagę te wszystkie perturbacje – zakaz transferowy, dwa mecze bez kibiców, ujemne punkty – te 20 wywalczonych „oczek”, które zdobyła drużyna w tej rundzie, to zasługa chłopaków, którzy są w kadrze. Teraz będzie więcej czasu na wzmocnienie drużyny, na solidną pracę. Jestem pewien, że wiosną zobaczycie całkiem inny zespół – podkreślał Chouan Ramon Rotsa. – Piłkarze będą lepie przygotowani także pod względem fizycznym. Wyniki badań wykonanych przed sezonem stały na bardzo niskim poziomie. Chcę, by w zbliżającym się okresie przygotowawczym te parametry były już na poziomie Ekstraklasy. Wytrzymałość to podstawa. Będziemy także bardziej dynamiczni, szybsi. Będziemy ciężko pracować, by oblicze naszej drużyny było dużo lepsze już w pierwszym meczu na wiosnę – dodał trener.

Argentyńczyk wskazał również na rolę kibiców w aktualnej sytuacji, w jakiej znaleźli się „Niebiescy”. – To ważne, by kibice byli blisko drużyny. Byłem pod wrażeniem, gdy nasi fani przyszli zmotywować piłkarzy przed meczem z GKS Katowice, a także wspólne świętowanie na Cichej po zwycięstwie. Takie chwile budują zawodników. Bardzo mi się podoba atmosfera panująca na przy Cichej. Wierzę, że dobrą grą sprawimy, że nasz stadion okaże się za mały, by pomieścić wszystkich kibiców – stwierdził Rotsa.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni