Aktualności

Profesjonalizm i rzetelność na pierwszym miejscu

Data dodania: 2018-01-09 16:15:04

Do chorzowskiego Centrum Przedsiębiorczości wpłynęły trzy oferty w przetargu na Inżyniera Kontraktu dla przebudowy stadionu przy Cichej. Która firma ma największe szanse na zwycięstwo? – Nie będziemy kierowali się tylko aspektem cenowym – podkreśla na łamach Tuby Chorzowa Piotr Małecki, prezes CP.

Inżynier Kontraktu to specjalistyczna firmy, która będzie nadzorowała budowę stadionu. Przypomnijmy, że w przetargu oferty złożyły trzy firmy:

  • Dom Inżynierski Promis SA ze Szczecina
  • ECM Group Polska SA z Warszawy
  • Sweco Consulting Sp. z o. o. z Poznania

Komisja przetargowa sprawdzi teraz zgodność złożonych ofert z wymaganiami przetargu. Kiedy możemy spodziewać się rozstrzygnięcia? – Po wyborze jednego z trzech zgłoszonych podmiotów, będzie on zobowiązany do dostarczenia dokumentów niezbędnych do finalizacji rozstrzygnięcia. Komisja również je zweryfikuje. Komunikatu należy spodziewać się do dwóch, dwóch i pół tygodnia – wyjaśnia prezes Centrum Przedsiębiorczości Piotr Małecki.

Co ciekawe, kwota przeznaczona na realizację zamówienia wynosi nieco ponad 2 mln 200 tys. zł, tymczasem najtańsza ze złożonych ofert opiewa na kwotę powyżej 2 mln 400 tys. zł. – Musimy zadecydować wspólnie z władzami miasta czy jesteśmy w stanie przeznaczyć wyższą sumę pieniędzy. To najbardziej realny scenariusz. Drugą opcją jest ponowne ogłoszenie przetargu, ale ten wariant wydaje się mało prawdopodobny – mówi prezes CP. – Oczywiście, że z punktu ekonomicznego, chcielibyśmy przeznaczyć mniejszą kwotę na realizację tego przedsięwzięcia. Wszystko jest jednak zależne od tego, czy dana oferta będzie spełniać określone kryteria. Na pierwszym miejscu stawiamy na profesjonalizm i rzetelność potencjalnego inżyniera kontraktu, dlatego podczas wyboru nie będziemy kierowali się tylko aspektem cenowym – podkreśla Piotr Małecki.

 

 

źródło: własne; TubaChorzowa.pl
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni