Aktualności

Plan został wykonany

Data dodania: 2018-01-27 13:17:05

– To styl, który chcę wpoić drużynie – pressing i utrzymywanie się przy piłce – mówił trener Chouan Ramon Rotsa po sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

– W tej chwili najważniejsze, by mieć rytm meczowy, stosować pressing, by linie były blisko siebie. Aby te założenia, które ćwiczyliśmy na zajęciach, realizować w sparingach. Bardzo dobry mecz i kilka stworzonych sytuacji. W tej chwili nie jest najważniejsze, by je wykorzystywać. Był to dla nas dobry test. Jest okres przygotowawczy i różne rzeczy chcę przećwiczyć w tych sparingach. Czekają nas jeszcze mocniejsi przeciwnicy na zgrupowaniu na Cyprze. Wszystko to, co było w planie, zostało zrealizowane. Jestem bardzo zadowolony – podkreślił szkoleniowiec „Niebieskich”.

Kolejny występ w zespole „Niebieskich” zanotował Hubert Kotus, który jest bliski podpisania kontraktu z klubem. – Na każdą pozycję chcemy mieć co najmniej dwóch zawodników. Hubert prezentuje się na treningach bardzo dobrze i wszystko zmierza w tym kierunku, że zostanie z nami. Dzisiaj zszedł z urazem, ale wydaje się, że to nic poważnego – uspokajał Chouan Ramon Rotsa.

Zwłaszcza w pierwszej połowie „Niebiescy” imponowali agresywnym pressingiem, co skutkowało kilkoma odbiorami na połowie przeciwnika, w efekcie sytuacjami bramkowymi. – To styl, który chcę wpoić drużynie. Będziemy się starać udoskonalać i z meczu na mecz stosować pressing coraz skuteczniej. Ważne, by nasi zawodnicy długo utrzymywali się przy piłce, wtedy też nie ma niepotrzebnego biegania – wyjaśniał trener.

Argentyńczyk odniósł się również do ostrego faulu Bojana Markovicia, po którym napastnik Podbeskidzia Paweł Tomczyk opuścił boisko z kontuzją. – Marković jest zawodnikiem, który nie gra brutalnie, po prostu akurat tak się złożyło, że wystawił nogę i ta kontuzja się zdarzyła. Na pewno nie chciał tego zrobić specjalnie, bo wiemy, że to nie jest tego typu zawodnik. Po tym faulu, pomimo tego, że to był faul ostry, obie drużyny grały do końca fair. Życzę zawodnikowi, który musiał opuścić boisko,  żeby nie było to nic poważnego, żeby mógł grać i trenować – mówił Chouan Ramon Rotsa.

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
45678
 • Sparing: GKS Tychy - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
 • Zgrupowanie w Uniejowie
11
 • Zgrupowanie w Uniejowie
12
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Polonia Warszawa
  Godzina: 17:00
13
 • Zgrupowanie w Uniejowie
14
 • Zgrupowanie w Uniejowie
15
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Pelikan Łowicz
  Godzina: 11:00
16
17
1819202122
 • Sparing: Ruch - Górnik Polkowice
23
24
2526
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni