Aktualności

To nasza wspólna sprawa

Data dodania: 2018-01-30 10:59:53

– Nie chcę, byśmy byli bez przerwy odbierani jako klub, który tylko czeka na miejskie pieniądze. Miasto posiada w spółce określone udziały i mamy wspólny biznes, jakim jest Ruch. To nie jest dosypywanie do prywatnego gara, a nasza wspólna sprawa – podkreśla prezes Janusz Paterman w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem na łamach „Katowickiego Sportu”.

(…)

W grudniu zapowiadaliście wejście do klubu dużego sponsora o ekstraklasowym poziomie wsparcia. Czy oficjalnie można już powiedzieć coś więcej?

Oficjalnie – jeszcze nic. Walczymy. Są procedury, które trzeba przejść, ale jesteśmy dobrej myśli. Ten sponsor będzie.

(…)

Deklarowaliście, że na 2018 rok spółka konstruuje 12-milionowy budżet. Co z pieniędzmi z miasta? Liczyliście, że wyłoży 5 milionów, ale radni zwracają uwagę, że 3 miliony miały być pokryte ze zwrotu pożyczki. Nie trafiły jednak z powrotem ze spółki do miasta, bo w układzie zostały przekonwertowane na akcje.

Nie wyobrażam sobie, żeby miasto nie wywiązało się z obietnicy, którą złożyło. Na coś się umówiliśmy; i to umawiały się nie dzieci, a dorośli ludzie. Włożyliśmy w spółkę pieniądze i oczekujemy, by miasto też włożyło to, do czego się zobowiązało. Nie chciałbym jednak, byśmy byli bez przerwy odbierani jako klub, który tylko czeka na miejskie pieniądze. Miasto posiada w spółce określone udziały i mamy wspólny biznes, jakim jest Ruch Chorzów. To nie jest dosypywanie do prywatnego gara, a nasza wspólna sprawa. Jeśli powiedziało się „A”, to trzeba też powiedzieć „B”.

(…)

Na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu drużyna najpierw zremisowała z Pniówkiem Pawłowice, a potem – Podbeskidziem. Jest jakikolwiek powiew optymizmu przed wiosną?

Na razie trudno powiedzieć, choć generalnie jesteśmy optymistami. Sparing z Podbeskidziem pokazał, że jest postęp. Widać po chłopakach power i wolę walki. Piękną bramkę zdobył Mello, ale nie żyjmy nią, a spójrzmy, że z trzech innych świetnych sytuacji nie wykorzystaliśmy ani jednej. Myślimy o transferach. Czekamy teraz na warunki Legii Warszawa i zakontraktujemy Mateusza Majewskiego. Hubert Kotus, który akurat w sobotę zszedł z lekką kontuzją, też będzie nasz. W piątek lecimy na Cypr. Wszystko jest „klepnięte”, trzeba się przygotować. Ta drużyna musi się zgrywać. W Kamieniu nie było fajerwerków, bo zawodnicy mieli w nogach ciężkie treningi. Na Cypr lecą, by trochę „wyluzować” z obciążeniami, zacząć grać i się scalać.

 

Całość TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

źródło: Katowicki Sport
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
45678
 • Sparing: GKS Tychy - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
 • Zgrupowanie w Uniejowie
11
 • Zgrupowanie w Uniejowie
12
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Polonia Warszawa
  Godzina: 17:00
13
 • Zgrupowanie w Uniejowie
14
 • Zgrupowanie w Uniejowie
15
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Pelikan Łowicz
  Godzina: 11:00
16
17
1819202122
 • Sparing: Ruch - Górnik Polkowice
23
24
2526
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni