Aktualności

„Brakowało dobrego ostatniego podania”

Data dodania: 2018-02-13 14:58:47

– To co sobie założyliśmy przed meczem, jeśli chodzi o taktykę, o wyprowadzanie piłki od tyłu do linii ataku, wyglądało dość dobrze – mówił trener Chouan Ramon Rotsa po sparingu z Gandzasar Kapan.

– Mimo porażki widzieliśmy dziś wiele pozytywów. Graliśmy z silną drużyną z ekstraklasy Armenii. Nasza postawa była na pewno dużo lepsza niż w poprzednim sparingu. Było sporo takiej gry, którą chcemy prowadzić, utrzymania się przy piłce, kilka stworzonych sytuacji, także dużo lepsze spotkanie, niż to z Young Boys. To co sobie założyliśmy przed meczem, jeśli chodzi o taktykę, o wyprowadzanie piłki od tyłu do linii ataku, wyglądało dość dobrze. Stworzyliśmy sobie okazje bramkowe, brakowało dobrego ostatniego podania – mówił szkoleniowiec Ruchu.

Najlepszym fragmentem meczu w wykonaniu „Niebieskich” była końcówka spotkania, kiedy wprowadzonemu Arturowi Balickiemu udało się wpisać na listę strzelców oraz stworzono jeszcze kilka okazji do wyrównania. – Piłkarze, którzy wchodzą, też chcą grać i pomóc drużynie. Chodzi o to, by oni wnosili coś do zespołu i tak dzisiaj było. Musimy mieć całą kadrę zawodników, a nie tylko jedenastu. W lidze są mecze, które się nie układają. Chodzi o to, by piłkarze wchodzący z ławki pomogli odwrócić wynik – podkreślał Argentyńczyk.

Już w najbliższy czwartek chorzowianie rozegrają ostatni mecz kontrolny na Wyspie Afrodyty. Ich rywalem będzie białoruski FK Homel. – Teraz będzie odwrotnie. Zawodnicy, którzy dzisiaj grali mniej, w ostatnim sparingu dostaną więcej minut. Zobaczymy jak ci zawodnicy będą się prezentować grając od początku – mówił Chouan Ramon Rotsa.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Tomasz Ferens
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni